Každá klec má své obyvatele

09.09.2022

Jednou naše paní slyšela, jak někdo řekl: ,,Tak tebe bych v menší verzi chtěl mít v terárku.'' Co to v lidském světě znamená, nevím. Je to možná nějaký vtip. Mě to přimělo k přemýšlení o tom, že v každé kleci byl někdy někdo uvězněn. A každá klec nebo terárko, které byly vyrobeny, mají své obyvatele. Překvapila mě i informace, že na světě mají lidi zbraně a z každé se vystřelilo. To nevím, co znamená. My máme ve své výzbroji, zuby, drápy, zobáky a mnohdy roztomilé odzbrojující pohledy. 

Lidi jsou úžasný, někdy mají nápady k nezaplacení. K tomu, aby se seznámili s jiným druhem, potřebují touhu. A z touhy něco vlastnit nebo se starat o něčí život, dojde někdy i na slova: ,CHYTIL JSEM TĚ Z TOUHY A POUŠTÍM Z LÁSKY.' Forma seznámení s novým přírůstkem do rodiny může být různá. Někdy jako odměna po vysvědčení, někdy je to dárek na usmíření. A někdy jen tak pro krásu peří, kožíšku nebo pro krásu exotiky. 

Lidé rádi objevují skrytá tajemství přírody. Když si rodiče v tichosti se svými dětmi sednou k místu, kde tvorové žijí, nahlédnou do jejich domovů a zažijí dobrodružství. A na světě je hned nové tajemství - tajemství těch, co tuhle jemnou krásu prožili.